קורס להכשרת מורים מוסמכים ל 'אשטנגה וינייאסה יוגה', בהנחיית גלעד ומירי חרובי.

הקורס מהווה גם קורס השלמה לאנשי מקצוע שלמדו פחות מ-500 שעות, להכרה של ארגון מורי היוגה בישראל.

"כאשר אני פונה אל השמש, כל הצללים נמצאים מאחורי" (טכניקה מָאוֹרִית להתגברות על קושי)

לימוד קורסי מורים ליוגה בעידן הקורונה

כן, אנחנו עומדים מול תקופה חדשה בלימודי הכשרה ביוגה:

מצד אחד- המצב הבריאותי של מגפת הקורונה אילץ אותנו "לחשב מסלול מחדש" בכל הקשור לתיקונים במגע והבעת חיבה פיזית. היוגה הופכת באמת יותר רוחנית, אישית, פרטית.

מצד שני- היוגה הופכת באמת יותר רוחנית, אישית, פרטית. זו הזדמנות פז לשכלול כישורי ההוראה וההנחיה המילולית- דבר שיחייב דיוק, צמצום, "סוּטְרָאִיוּת". זה מחייב אימון בכישורי ההוראה במדיה דיגיטלית: כיצד מסבירים, איך משמיעים קול ברור, מה ההנחיה שתביא הכי הרבה תועלת בכמה שפחות מילים.

הוראת היוגה בעתיד תהיה ללא ספק שילוב של לימוד מרחוק באמצעים דיגיטליים ומפגשים מצומצמים ויעילים תוך שמירה על כללי הריחוק והבטחון הנדרשים.

יש לנו ניסיון רב בתחומים אלו: זהו פרי של 40 שנים של הוראה בהם הנחינו אלפי תלמידים בישראל ובעולם.    כל תלמיד בקורס יקבל חומר מודפס רב ערך, וחומר נוסף בשיעורי האונליין. כל שבוע יתבקשו התלמידים לעבודה אישית נוספת על השיעורים, אותה ישלחו לנו, המנחים, באמצעים דיגיטליים פשוטים, לצורך ביקורת, בדיקה ועידוד.  חלק מהשיעורים יוקלטו ויהיו נגישים לתלמידי הקורס לצפייה נוספת.  נשמח לפגוש אתכם ולשתף בניסיוננו הרב!

תקופת הקורס הקרוב: נובמבר 2021

 • התרגול בקורס הוא בשיטת "אשטנגה ויניאסה יוגה", סדרה ראשונה וסדרה שנייה.

 • הלימודים עם דר. גלעד ומירי חרובי מוכרים ע"י ארגון מורי היוגה בישראל וארגונים מקבילים בעולם.

 • הקורס מתואם על-פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר של הוראת יוגה בישראל ובעולם.

 • קבוצת הלימוד מצומצמת ונבחרת- עד 8 תלמידים, בהנחיית גלעד ומירי- מורים בינלאומיים בכירים עם 42 שנות נסיון בהוראה-מהן 34 בהוראת אשטנגה לאלפי תלמידים ומורים בארץ ובעולם.

 • כל תלמיד/ה מקבל/ת ספר-קורס בן 48 עמודים, פוסטר צבעוני ענק תרגול של הסדרה הראשונה, ושני ספרים מודפסים: "לבדיות-מרחב יוגי" של גלעד חרובי, ו-"יוגה,שיגעון ואימא אחת" של מירי חרובי.

 הסמכות ותעודות-קראו בעיון, וראו גם  דף הסבר בהמשך:

 • הקורסים שלנו נמצאים תחת פיקוח ארגון מורי היוגה בישראל ומוכרים על ידיו. כל הבוגרים זכאים להיות חברים בארגון (מומלץ)  וכן זכאים לביטוח מקצועי קבוצתי .

 • לפי דרישות הארגון- תעודת סיום תוענק לעל בוגר שעמד בדרישות ומטלות הקורס. בהתאם לסטנדרטים הבינלאומיים, בתעודה יהיה כתוב-  "בוגר/ת קורס להוראת יוגה-שלב  2 ( 250 ש"ל), בהנחיית ד"ר גלעד ומירי חרובי"

 • במידה והתלמיד למד לפני הקורס הזה בקורס הכשרה של לפחות 250 שעות, התעודה תציין במפורש בנוסף "מורה מוסמך ליוגה המוכר ע"י ארגון מורי היוגה בישראל".

 • כל התעודות הן בשפה העברית. עלות תעודה נוספת באנגלית ו/או תעודה חליפית -100 ₪.

 •  קבלת התעודה מותנית בהשלמת כל חובות הלימוד בקורס.

תנאי קבלה ותשלום- אנא קראו בעיון רב :

 • הקבלה לקורס- לאחר ראיון אישי בלבד, ומותנית במלוא התשלום מראש עם ההרשמה.

 • הקבלה לקורס מהווה הסכמה מראש להשלמת הדרישות הלימודיות בקורס- נוכחות מלאה בימי ושעות הלימוד ועמידה בדרישות הלימוד מרחוק. (עבודות כתובות, הנחיות לאימון אישי, לימוד ושינון).

 • מיד עם הקבלה לקורס המועמד/ת מתחייב/ת להביא אישור רפואי על בריאות תקינה (קופ"ח)+ תמונת פספורט אחת.

 • ביטולים והחזרים- עפ"י החוק ("קורסים"). מודגש, מובהר ומוסכם מראש על התלמידים והמורים כי לאחר פתיחת הקורס בפועל לא ניתן לבטל או לקבל החזר כספי.

 • במידה של בעיה רפואית חריגה ניתן להקפיא את ההשתתפות בקורס ולהצטרף לקורס הבא- לכשיתקיים.

 • לאחר ביצוע התשלום ואישור התשלום על ידינו, יש להדפיס את הטופס הזה, לחתום במקום המתאים, ולשלוח אותו אלינו.

הבסיס הקלסי לתרגול יוגה הוא הרגלי תרגול ולמידה עצמאיים:

 • הידע של היוגה  אמור להיות נרכש בדרך ייחודית:  קודם כל הכנה גופנית ונפשית לתהליך הלימוד (אדהיקארה), לאחר מכן- לימוד והבנה של הרעיון והשיטה מצד אחד (לימוד עצמי- סווא/דהיאיה)-  ותרגול ממושמע, בגוף ראשון של אותן תובנות (טאפאס) מצד שני.

 • ידע זה ("הטכניקה" של היוגה) יוצר אפשרות להתפתחות רוחנית ספציפית,  (אישווארה/ פרנידהאנה) האפשרית אצל מתרגלי יוגה מתקדמים.  זה הבסיס לתורת היוגה הקלאסית של פטאנג'לי, הוגה הדעות שערך את ה-"יוגה סוטרה" אי-מתי בין המאה השנייה לחמישית ספירה. הטקסט מופיע בספר "לבדיות- מרחב יוגי", אותו מקבל כל תלמיד עם תחילת הקורס.

 • טקסט זה מהווה את היסוד לפילוסופית היוגה, "יוגה דרשנה", על מגוון הגישות והדרכים אליה ועל שמונת המרכיבים שלה (" אשטאו-אנגה, אשטנגה"). טקסט זה ילווה את כל הקורס, יחד עם טקסטים נוספים, עתיקים ומודרניים. הקורס ייצור שילוב בין תיאורית ה"אשטנגה" של פטאנג'לי מחד,  והתרגול המעשי  בשיטת "אשטנגה ויניאסה יוגה" מאידך.

 • תרגול אסאנה ופראניאמה- יכלול בעיקר עבודה על שתי סדרות תרגול:  הראשונה- "תרפיה-עצמית יוגית-Yoga Chikitsa " , והשנייה- "טיהור הנאדיס-Nadi Shodhana". סדרות אלו יוצרות את הבסיס לתרגול הסדרות הנוספות-"St'hira Bhaga". תרגול פראניאמה יהיה לפי מסורת "אשטנגה פראנאיאמה".

 • ההתמחות בקורס-  תלמידי הקורס יתמחו בהוראה במסגרת הקורס: הנחיה, תיקונים ומשוב, בשיטת "אשטנגה ויניאסה יוגה"- בארבעת אופני-התרגול של השיטה, היוצרים את הייחוד שלה ואת האפקטיביות העצומה שלה: תרגול מודרך, תרגול עצמי, תרגול עצמי בסגנון "מייסור",  וספירת וייניאסות מדויקת.

 • תרגול ישיבה/מדיטציה-  יהיה לקראת שלבי הריכוז המובילים למדיטציה- "פרטיאהארה", "דהראנה", "דהיאנה". נתוודע למערכת הצ'אקרות, לסוגי הפראנה השונים, למסלולי הנאדיס (ערוצי האנרגיה).

שם:                                     ת.ז.                              תאריך:                           כתובת:                                                

שם וטלפון של קרוב משפחה למקרי חרום:                                                   חתימה:                                     .

אני, החתום/ה מעלה, מאשר/ת  כי קראתי, הבנתי ומביע/ה  את הסכמתי המלאה לנאמר בטופס זה.     

בידידות, בהצלחה ובברכה- דר. גלעד ומירי חרובי                                                                

 

 

 

 

 

הסבר על ההסמכות וההכרה המקצועית של ארגון מורי היוגה בישראל (החל ב-ינואר 2018).

הקורסים בהנחייתנו מוכרים ובפיקוח "ארגון מורי היוגה בישראל" משנת 1995 ואילך.  הארגון כן מפקח ומכיר בבוגרים, ותומך בהם מקצועית ואישית.

לגבי ארגונים אחרים בעולם: הם אינם "מכירים" או "מפקחים" על קורסים (endorsed /recognized /supervised ).  ארגונים אלה רק רושמים את כל מי שמשלם דמי חבר ועונה על שאלון אינטרנטי וכך הם גם מוגדרים- registered.  ה-"יוגה אליינס" האמריקאי הוקם בשנת 2001."יוגה אליינס" האירופי הוקם מעט אחריו, והם גופים אשר מתחרים כלכלית… יש גם ארגון יוגה הודי בינלאומי עם סניפים בכל יבשת שהוקם בעקבות שני אלה, וארגונים מדינתיים ויבשתיים שונים.

בכל העולם הקורסים מחולקים לשתי רמות: רמה 1- מינימום של 200 שעות, רמה 2- מינימום של 500 שעות.

בעברית אנו קוראים להם בדרך כלל "מדריכים מוסמכים" (instructors), ו-"מורים מוסמכים" (teachers).

מניסיוננו בן 33 שנות הוראה, 200 שעות זה מעט מדי בתור בסיס יידע והכשרה מספק, והמינימום החיוני הוא 250 שעות.

לכן, אנו מנחים שתי קטגוריות של קורסים: "מדריכים-250 שעות" ו-מורים-250 שעות". הקורס מכיל בפועל עוד 60 שעות לימוד עצמי חיוני, כך שסך כל השעות בקורס הוא 310.

חומר הלימוד בכל קורס שונה: בקורס המורים החומר מבוסס על הידע והחומר של קורס המדריכים בהנחייתנו, או קורסים מקבילים ברמתם (שהכילו לפחות 200  שעות).

החל בינואר 2018 ארגון מורי היוגה בישראל שינה את הקריטריונים הללו מתוך מטרה להעלות את רמת  ואיכות ההכשרה, ומכיר ב"מורי יוגה מוסמכים" רק כמי שסיים קורסי-הכשרה בהיקף של 500 שעות לימוד לפחות בסך הכול.

כלומר, בוגרי קורס אחד אתנו (250 שעות) יכולים להשלים בקורס נוסף את מספר השעות ל-500, ולהגיע להכרה כמורים מוסמכים בארגון מורי היוגה בישראל. (הקורסים שלנו הם 250 שעות לכל קורס, כלומר 500 שעות בסך הכול).

בנוסף- אנו שני מורים בכירים ומנוסים, מראשוני היוגה בארץ ובמזה"ת, וחלוצי האשטנגה יוגה בישראל. אנו מלמדים עד 8 תלמידים בלבד לכל קורס- וזאת עם שני מורים בכירים. אצלנו בקורסים אין "אסיסטנטים" .

ועכשיו, לתעודות:

בהתאם לסטנדרטים הבינלאומיים, בתעודה זו יהיה כתוב "בוגר קורס להוראת יוגה- 250 שעות, בהנחיית ד"ר גלעד ומירי חרובי".

במידה והתלמיד למד לפני הקורס הזה בקורס הכשרה אחר של לפחות 250 שעות, התעודה תציין במפורש גם "מורה מוסמך ליוגה" המוכר ע"י ארגון מורי היוגה בישראל.

בכל מקרה אחר, ארגון מורי היוגה בישראל יכיר בתלמיד כ- "מורה בהכשרה" עד השלמת מינימום של 500 שעות פרונטליות תוך 3 שנים. ניתן להשלים מכסת שעות זו בהשתלמויות נוספות איתנו.

אולם, כל בוגר של הקורסים שלנו, בעל כל תעודה שהיא מטעמנו-  הוא בעל זכות לחברות מקצועית בארגון מורי היוגה בישראל (מומלץ!), ולביטוח מקצועי קבוצתי דרך מוסדות הארגון. כמובן שתעודה זו מאפשרת ללמד בכל מקום בישראל. תעודה מתורגמת לאנגלית (אופציה, בתשלום 100 ₪) מאפשרת הכרה גם של ארגונים מקבילים בעולם.

בידידות, בהצלחה ובברכה- דר. גלעד ומירי חרובי                                                                                           למעבר לדף רישום ותשלום לקורס. בהצלחה!