30 ביולי, שבת, 18:00: – "פירות האונה"- המוח והגוף: הרצאה מרתקת על המוח שלנו!

המרצה: ד"ר עופר מלמד, בוגר מדעי המוח במכון ויצמן ובמכון EPFL בשוויץ.בעבר היה מרצה מן המניין במכון הטכנולוגי בחולון. כיום עוסק ביזמות, בייעוץ מדעי לתעשייה, וכן בבניית גשר בין מדעי המוח לציבור הרחב.
מהיכרות אישית- מאוד מומלץ,וגם כדאי! (גילי).

המוח הוא מקום המפגש העקרוני ביותר- והיחידי- בין עולם התופעות/החומר/ההוויה, ועולם הרוח/העצמיות.  אלו שני עולמות עצמאיים, נפרדים ובעלי שפה שונה, ואף על פי כן הם מנהלים דיאלוג בלתי פוסק. זו גם הפילוסופיה היוגית, הדואליזם הקלאסי של פטאנג'אלי-אשר הוא-הוא היוגה הקלאסית .
מהם אופיים של העולמות האלה? מהו המרחק ביניהם? איך אפשר לקרב את השניים? ומהו אופי הדיאלוג ביניהם? הפילוסופיה עוסקת בכך מזה אלפי שנים. יש גישות שונות לדיאלוג בין הגוף לנפש שעוזרות להעצים, לטפל ולהרגיע את השניים .גם היוגה עוסקת בכך אלפי שנים, כסוג של שילוב בין פסיכולוגיה לפילוסופיה.
יש כיום התעצמות איטית ויסודית של גישה מחקרית אקדמית לכך, עקב העובדה המדהימה שיש מיליונים רבים של מתרגלי יוגה כיום, מכל סוג, גזע ומין, ועל פני כל כדור הארץ. היוגה יוצרת סביבת-עבודה המאפשרת גם למוח האנושי לשמור על גמישות, ופעילות כימית יעילה.היא מפעילה את השילוב הזה בין הגוף והנפש בצורה ייחודית, יעילה מאוד, מהנה ורבת עוצמה. סביבת עבודה זו מעצימה ומשפרת את פעילות המוח. הסברים? בהרצאה….
המונחים המוכרים בקשר לכך הם שיפור הריכוז, איכות החיים, זיכרון, והפחתת גורמי סטרס, מצוקה. התוצר המתקבל אמור להיות שלווה קיומית ויכולת עמידה טובה יותר- גם גופנית וגם מנטאלית, ובשלוש מילים- חיים טובים יותר. דברים אלה ניתנים למדידה.

ההרצאה בתשלום- 75 ₪ למנויי המשכן ותלמידי הקורסים, 85 ₪ לאחרים.