קורס להכשרת מורים ליוגה

קורס הכשרת מורי יוגה, אשטנגה יוגה, שלב ב'. 

"כאשר אני פונה אל השמש, כל הצללים נמצאים מאחורי" (טכניקה מָאוֹרִית להתגברות על קושי)

* לפרטים על מהלך הקורס, ודף רישום לקורס– מירי, ווטסאפפ: 052-3614994

* למשוב תלמידים על הקורסים האחרונים-  כאן.   וגם כאן!

כן, אנחנו עומדים מול תקופה חדשה בלימודי הכשרה ביוגה:

מצד אחד- אנו יוצאים ממגפת הקורונה. מצד שני, העידן הדיגיטלי שנכפה עלינו עקב הקורונה יצר אפשרויות חדשות!

הרגישויות המוגברות בקרב מורים ותלמידים בכל הקשור למגע פיזי על כל ההיבטים שלו מחייבים גישה רעננה: עדיין יש חשש מהדבקה, ועידן ה-ME TOO מנחה אותנו לרגישות מוגברת ופתיחות מכסימלית והוגנת. אבל, עקב כל זאת- היוגה מתעצמת במרכיב הרוחני שלה, והופכת באמת יותר אישית, פרטית. וכמובן שעלינו לשמור על הנחיות הבריאות הרשמיות.

הקבלה של המצב החדש, ה"גמישות המחשבתית" היא יוגית במהותה. זו הזדמנות פז לשכלול כישורי ההוראה וההנחיה המילולית- דבר שיחייב דיוק, צמצום, "סוּטְרָאִיוּת".

אין מנוס מלהכיר בעובדה (ומוסדות אקדמיים החלו בכל כבר לפני שנים) כי הלימוד מרחוק יהיה תמיד אתנו בעתיד. כיצד עוקבים אחרי תלמיד ומקדמים אותו כאשר אינו נמצא בקרבה פיזית? זה מחייב אימון בכישורי ההוראה במדיה דיגיטלית: כיצד מסבירים, איך משמיעים קול ברור, מה ההנחיה שתביא הכי הרבה תועלת בכמה שפחות מילים.

הוראת היוגה בעתיד תהיה ללא ספק שילוב של לימוד מרחוק באמצעים דיגיטליים ומפגשים מצומצמים ויעילים תוך שמירה על כללי הריחוק והביטחון האישי הנדרשים.

יש לנו ניסיון רב בתחומים אלו: זהו פרי של 40 שנים של הוראה בהם הנחינו אלפי תלמידים בישראל ובעולם. 

כל תלמיד בקורס יקבל חומר מודפס רב ערך, וחומר נוסף בשיעורי האונליין. כל שבוע יתבקשו התלמידים לעבודה אישית נוספת על השיעורים, אותה ישלחו לנו, המנחים, באמצעים דיגיטליים פשוטים, לצורך ביקורת, בדיקה ועידוד.  חלק מהשיעורים יוקלטו ויהיו נגישים לתלמידי הקורס לצפייה נוספת.  נשמח לפגוש אתכם ולשתף בניסיוננו הרב!

רוצים להרחיב את היכולת המקצועית שלכם? זה בדיוק מה שתלמדו בקורס.

אם יש ספק- דברו אתנו, בשביל זה אנו כאן…

זהו קרש-קפיצה ענק- השאר תלוי בכם.

 מס' משתתפים: עד 8 תלמידים.

הלימוד יהיה שילוב לימוד פרונטלי עם הרצאות ולימוד ב-ZOOM.  התקשרו אלינו לפרטים.

אם המצב הבריאותי והחוקי ימנעו את קיום השיעורים הקבוצתיים- הם יתקיימו בכל מקרה אונליין, בהתאם לחוקי
המדינה
.

כל תלמיד/ה מקבל/ת ספר-קורס בן 50 עמודים, פוסטר צבעוני ענק תרגול של הסדרה הראשונה, ושני ספרים מודפסים: "לבדיות-מרחב יוגי" של גלעד חרובי, ו-"יוגה, שיגעון ואימא אחת" של מירי חרובי.

מעוניינים להירשם? לשמוע עוד? בבקשה: מירי חרובי- 052-3614994

 הקורס נועד עבור בעלי ניסיון בשיטת אשטנגה יוגה, או בשיטות יוגה דינמיות ואינטנסיביות אחרות: 

בוגרי קורסי מדריכים, למורים הרוצים להעמיק, להשלמת שעות לצורך הכרה כמורה מוסמך ב-"ארגון מורי היוגה", וגם למתרגלים בעלי ניסיון קודם מתאים ובעלי ברמה שתאפשר להם להפיק תועלת מהקורס.

ההתמחות בקורס- תלמידי הקורס יתמחו בהוראה במסגרת הקורס: הנחיה, תיקונים ומשוב, בשיטת "אשטנגה ויניאסה יוגה"- בארבעת אופני-התרגול של השיטה, היוצרים את הייחוד שלה ואת האפקטיביות העצומה שלה: תרגול מודרך, תרגול עצמי, תרגול עצמי בסגנון "מייסור", וספירת וייניאסות מדויקת.  

התרגול המעשי בקורס ממוקד בסדרה 2 של אשטנגה יוגה-Nadi shodhana ,עם התעמקות בהכנה לכך, הלא היא סדרה 1,  Yoga chikitsa

הלימוד הפסיכולוגי/פילוסופי ממוקד בטקסט "יוגה סוטרה" של פטנג'לי, והבנתו כהנחיה לאימון רוחני/נפשי/גופני מעשי בעולמנו הנוכחי. נחקור גם טקסטים נוספים. 

תרגול פראנאיאמה יהיה במתכונת "אשטנגה פראנאיאמה".

לימודי "טכניקת אשטנגה אנטומית" יתמקדו בהכרת רציונל התרגול של השיטה, והתאמתה למתרגלים שונים. 

ומה אומרים תלמידים עלינו?

הנה, בתחתית הדף כאן למטה- משובי-וידיאו של בוגרים, לעיונכן/ם.

הרוב המוחלט של מאות בוגרינו מלמדים במרכזי יוגה, מתנסים, מכוני כושר ובאופן פרטי, בישראל ובעולם.

מעוניינים לקדם עוד יותר את התרגול האהוב שלכם בהנחיה ידידותית, רצינית, אנטומית אך נגישה ומובנת?

זו הזדמנות פז לעשות זאת באופן מרוכז ומסודר, ולבסס עוד יותר את הניסיון המעשי, הביטחון העצמי והידע המקצועי.

ומה עם הפילוסופיה היוגית, הפסיכולוגיה, המקורות?

בקורס תכירו ותלמדו את המקורות – לא סיפורי מיתולוגיה, אלא מידע עדכני ורהוט. הרי אחרי הכול, יוגה אינה סיפורי אגדות, מלכים, אלים ואלות. היא משהו אחר- כך על פי התרבות שיצרה את היוגה. 

מהו המשהו הזה?

נו, צריך ללמוד לאט ובאופן מסודר, לא? אז תחליטו.

***************************************************************************************

למה לעשות  קורס דווקא אתנו?

קודם כל, כי הרקע המקצועי והאישי שלנו הוא ללא רבב. אנחנו עושים בדיוק מה שאנחנו מדברים.

כי אנו נפגוש אתכם במקום בו אתם נמצאים, וניקח אתכם למקום אליו תרצו להגיע.

כי אנחנו מכשירים מדריכים ומורים כבר 25 שנים, ומלמדים יוגה/מתרגלים יוגה כבר 34 שנים. הרוב המוחלט של מתרגלי היוגה, מנהלי מתנסים, מרכזי יוגה ומכוני כושר מכירים את שמנו ואת יכולותינו. לימדנו עד היום אלפי תלמידים, ומאות מורים. 

כי אנחנו הבאנו את האשטנגה-יוגה לישראל, בשנת 1986. אנחנו מתרגלים, לומדים ומלמדים באופן רצוף וסדיר מאז ועד היום.

כי אנחנו בקשר רצוף עם ראשוני המורים של האשטנגה בעולם, ועם מיטב אנשי האשטנגה בעולם וגם בישראל. למדנו אתם, אנחנו מלמדים איתם בהרבה אירועים, וגם עשינו אתם הרבה סלפי…

כיום אנו מלמדים בעיקר בחו"ל- זו הזדמנות פז ללמוד אתנו בארץ.

מעוניינים להירשם? לשמוע עוד? בבקשה: מירי חרובי- 052-3614994

ENGLISH?   SCROLL  DOWN, past the Hebrew

 

במידה והמצב הבריאותי והחוקי ימנעו את קיום השיעורים הקבוצתיים- הם יתקיימו בכל מקרה אונליין, שכן אין לנו שליטה על חוקי המדינה.

כל תלמיד/ה מקבל/ת ספר-קורס בן 48 עמודים, פוסטר צבעוני ענק תרגול של הסדרה הראשונה, ושני ספרים מודפסים: "לבדיות-מרחב יוגי" של גלעד חרובי, ו-"יוגה,שיגעון ואימא אחת" של מירי חרובי.

עיקרי הקורס למורי יוגה

 • הקורס הוא בשיטת "אשטנגה יוגה" כפי שלימדו 12 המורים המערביים הראשונים, אלה שגרמו לאשטנגה להיות מה שהיא היום- שיטה ששינתה לחלוטין את פני היוגה העולמית.  מורים אלו נחנכו אישית החל משנת 1972 ע"י סרי קרישנה פטאבי-ג'וייס, המורה והמשמר הגדול של השיטה, שנפטר בשנת 2007. גם אנחנו זכינו ללמוד אתו.  למדנו – ואנחנו עדיין לומדים- עם מורים רבים וטובים.LINK-עוד עלינו – כאן.-.
 • גישת הלימוד של התרגול הגופני של היוגה היא "טכניקת אשטנגה אנטומית", פרי מחקר ונסיון של 30 שנים בתחום
 • גישת הלימוד של הפילוסופיה והפסיכולוגיה של היוגה היא ראציונאלית ומחקרית, ומבוססת גם על התנסות וחוויה אישית וגם על גישה מחקרית ביקורתית, המבוססת על מחקרים עדכניים של הנושא
 • גישת הלימוד של האנטומיה האיזוטרית (צ'אקרות, נאדיס, קושות, שארירות, גראנטיס- היא בעזרת טכניקת "יוגה דאנס", פרי פיתוח של מירי חרובי.
 • קורסי ההכשרה שלנו והתעודות המוענקות לבוגרים-   מוכרים ע"י ארגון מורי היוגה וארגונים מקבילים בעולם.

מבנה הקורס

אנו משמרים את המסורת היוגית ומשלבים בתהליך הלמידה שלושה אלמנטים מרכזיים:

 • תרגול אינטנסיבי ומעמיק ב-'אשטנגה יוגה', עם דגש על טכניקות אימון יוגיות המזוהות עם תרגול הסדרה השניה (נאדי שודהאנה), אשר בתורה מבוססת על הסדרה הראשונה (יוגה צ'יקיטסה),.
 • במקביל, נתמקצע ב-'טכניקת אשטנגה אנטומית' שפיתח דר. גלעד חרובי- טכניקה המאפשרת העמקה בפרקטיקה היוגית והתאמתה למבנה האנטומי והאנרגטי של כל אחד מן המשתתפים- דבר המאפשר עיסוק ב"אשטנגה יוגה" בכל גיל ובכל מצב גופני, תוך שמירת עקרונות התרגול הראשיים של "אשטנגה יוגה"- שהם אבן היסוד לכל תרגול היוגה הדינאמית בעולם כיום.
 • עוד במקביל, התנסות ב'יוגה דאנס'- טכניקה טאנטרית-אנרגטית שפותחה ע"י מירי חרובי ומופעלת בהצלחה מזה 20 שנים . טכניקת היוגה דאנס מבוססת על שילוב בין התנסות אישית בתחום התנועה במרחב לבין תרגול המערכת הפראנית הכוללת את מרכזי ונתיבי האנרגיה בגוף (צ'אקרות ונאדיס). ההתנסות ביוגה דאנס היא התנסות חוויתית היוצרת קשר ישיר ובלתי אמצעי ומסייעת בהתגברות על בושה, פחד וקשיי תקשורת ועמידה מול קהל התלמידים.
 • יוגה, כמובן, אינה רק תרגול גופני ולכן נלמד ונחקור את התיאוריה הדארשנית/פילוסופית של היוגה הקלאסית- 'יוגה סוטרה של פטאנג'לי'. טקסט זה נחשב בתרבות הסנסקריטית לטקסט הראשי של המסורת היוגית. ההכרות והלימוד של 'יוגה סוטרה' מהווה בסיס להעמקה בטקסטים יוגיים נוספים: שיווה סאמהיטה, האת'הא יוגה פראדיפיקה, גהראנדה סאמהיטה .

נושאי הלימוד בקורס

במסגרת קורס מורים ליוגה ייחשפו התלמידים למגוון נושאים מעולם היוגה

 • לימוד ואימון טכניקת 'אשטנגה ויניאסה יוגה'- ראו פירוט בפסקה הקודמת.
 • פילוסופיית היוגה ו"דראשנות אחיות"
 • פראניאמה ותיאוריית הפראנה/וואיו
 • האנטומיה האקזוטרית והאיזוטרית של היוגה, באמצעות יוגה דאנס: צ'אקרות ומאנדלות, נאדיס וגראנטיס, קושות ושארירות
 • יוגה תראפיה- תיאוריה ופרקטיקה
 • קרייה, אסאנה ופראניאמה
 • טכניקות ריכוז ומדיטציה
 • מתודיקה, אנטומיה ופיזיולוגיה למורי יוגה
 • חניכה אישית, קשר אנושי, התנסות מעשית,  הנחיה לעבודה בתחום.

מורי הקורס

קורס מורי היוגה יונחה על ידי דר. גלעד ומירי חרובי, מי שהביאו את האשטנגה לישראל ב-1986, וגרמו ישירות לפופולאריות של השיטה בארץ כיום. מקימי ומנהלי "משכן היוגה", מפיקי התכניות "יוגה באהבה" (45 פרקים)  ו- "דרך היוגה" (25 פרקים) ללימוד האשטנגה. תכניות אלו שודרו שנים רבות בערוצי הטלוויזיה השונים. כיום, גלעד ומירי מלמדים בעיקר בחו"ל (אירופה, אסיה, ארה"ב) ומארחים סדנאות וריטריטים ללימוד ותרגול בטוח, מקדם, וידידותי של אשטנגה יוגה.

דר.גלעד חרובי – מייסד ומנהל במשכן היוגה, מורה בכיר בקורסי המורים והמדריכים במשכן. מלמד בארץ ובחו"ל, מטפל בקבוצות ויחידים בשיטת היוגה תראפיה ומפתח שיטת האימון והלימוד 'יוגה אנטומית'. כתב ופרסם את הספר "לבדיות-מרחב יוגי" ומאמרים על יוגה במסגרות מקצועיות ופופולריות רבות ושונות
מירי חרובי – מייסדת ומנהלת במשכן היוגה, מורה בכירה בקורסי המורים והמדריכים במשכן, עוסקת ביוגה תראפיה ומפתחת שיטת ה'יוגה דאנס'. כתבה את הספר "יוגה, שגעון ואמא אחת" שיצא לאור בהוצאת "אופיר ביכורים".

ד"ר גלעד ומירי חרובי- 33 שנים של מצויינות בתרגול והוראה

For info and registartion: contact miri harouvi

Dear English readers-

here is the essential info about our Teacher Training courses.

We welcome english speakers- inquire with us to find out.

The course is a 25 study days long,  an intensive Program: 5 days a week,   Sunday /Thursday, 08:30-14:30

Do yo want to be a professional Yoga Person? This course is a spring-board, an excellent beginning..

The rest is up to you.

 the  Teacher training program  is an advanced Theoretical and Practical stuff:

Both the  "Ashtanga" (sequencs and Pranayama) and the Yoga: the Physical and the Theoretical studies. Take your time! Life is long. bit by bit.

We go deeper into the Practice of the 2nd series-"Nadi Shodhana"  and the learning of the Yoga Sutras- Plus some exerpts from other Yogic Texts. its only a beginning of a long learning process, in which our views and evaluations will change more then once: this is what Yoga is all about- and not a rigid doctrine.

Does it cover the entire  learning process? No, it is an advanced beginning, as any professional training should be.  A focused, carefully constructed beginning.

What is that beginning? The essential knowledge and Practice of the Breath, the Asanas, embedded with practical Anatomy in order to adapt the Practice to your students. and, of course, the Yoga texts: the Psychology and the Philosophy of that unique study.

The vast Majority of our students are actively teaching: Yoga places, Community centers, Gyms, and as Self-Employed.

Care to further deepen the knowledge about your personal Practice? well, this is a Golden Opportunity to do it in an intensive and careful manner, AND to gather essential experience in order to start teaching.

Well, One need have a good starting point somewhere. You are welcome to join our 30 years of experience and practice. well, we brought the Ashtanga Practice to Israel back in 1986….

So! are you interested to see the facts hiding behind the holy cows? if yes, Join us..

משוב של לירון גרף-שיוביץ', בוגרת קורס מדריכים, מאי 2020
סיום קורס מורי יוגה, סגרתי מעגל!
את היוגה פגשתי והתאהבתי לפני 18 שנה במשכן היוגה בתל אביב, בסטודיו המהמם של מירי וגילי חרובי.
לאורך השנים למדתי וחקרתי את הגוף בתואר בחינוך גופני, בקורסים רבים כגון מדריכי חדר כושר, שחייה, שיעורי סטודיו, עיצוב וחיטוב הגוף, ספינינג, פילאטיס מזרן ומכשירים ופילאטיס שיקומי.
הפעם החלטתי להוסיף את החקירה ולצאת למסע של לימודי היוגה בקורס מורים אצל מירי וגילי חרובי; קורס בו נפגשנו בכל יום כמה שעות טובות לתרגול,למידה וחקירה של היוגה.
בעקבות הקורונה, החלפנו את המפגשים הפרונטלים במפגשי זום וזה לא מנע מאיתנו להמשיך ללמוד.
המנטרות, הנשימות, הגמישות, התנועה, התחושה שהיוגה עושה בגוף – זה משהו אחר.
אין ספק שהיוגה והפילאטיס שידרגו לי את החיים.
היכולת שלי להעביר הלאה את מה שאני הכי אוהבת לאנשים אחרים, גורם לי בהחלט לסיפוק רב.
אז תודה מירי וגילי על תקופה מדהימה, וברור לי שזו רק ההתחלה
אז כפי שמירי וגילי אומרים: -קודם כל תירגעו!
-יש לנו, מורי היוגה והפילאטיס, את הכלי הטוב ביותר
– אין יום ללא תרגול, אין סטרילי ואין מושלם!
-היוגה ככלי פסיכולוגי
It’s a life time practice –

צפו במשוב של מרווה תלמי בוגרת הקורס במרץ 2017:

צפו במשוב של בטינה גואיינאנה, Bettina Guaiana שבאה במיוחד ללמוד אתנו מגרמניה- נובמבר 2016:

צפו במשוב של סתיו קפלן, בוגרת הקורס במרץ 2017:

צפו במשוב של ליליאן ואן-דאם, Lilian Van-Dam שבאה במיוחד ללמוד אתנו מהולנד- נובמבר 2016: