קורס להכשרת מורים ליוגה

"כאשר אני פונה אל השמש, כל הצללים נמצאים מאחורי"

(טכניקה מָאוֹרִית להתגברות על קושי)

קורס מורים ליוגה- שלב א': יולי>אוגוסט>ספטמבר, 2023. 6 שבועות.

לבעלי ניסיון בתרגול שיטת אשטנגה (וינייאסה) יוגה, ימי ב'-ד'-ו'. 31/07/23 > 12/09/23

קראו בבקשה את המידע, ושלחו הודעה ליצירת קשר.

לשאלות נוספות וקביעת ראיון- ווטסאפפ-0523614994, מירי. 

הקורס יערך בחודשים יולי-אוגוסט-ספטמבר, 31/07/2023—12/09/2023.

ימי ב' ו- ד' 09:00-14:00, יום ו' 08:00-11:00. 

שעות לימוד יומיות נוספות חובה- בלימוד עצמי, ובהנחיה אישית.

הקורס מועבר בשילוב של לימודים קבוצתיים מעשיים (תרגול, אימון, חניכה להוראה) ותיאורטיים (הרצאות ושיחות ללימודי התיאוריה היוגית), בנוסף, כמוזכר לעיל, יש מטלות לימוד ושינון אישי יומיות חיוניות למבנה הקורס.

הקורס הוא הבסיס המוצק לאנשי/נשות מקצוע בתחום היוגה בכלל, ואשטנגה בפרט. עד 5 תלמידים בלבד, עם שני מורים בכירים. 

 הטכניקה היוגית העיקרית מתמצה בסוטרה 1:2: "ריכוז מסוג מיוחד – יוֹגָש > צִ'יטָּה-וְרִיטִי-נִירוֹדְהָא. YS,1:2".

מוצעת לכן/ם האפשרות ללמוד זאת בהנחיית מורֶה ומורָה, שכל אחד מהם מכיל 40 שנים של ידע, מיומנות, מעשיות, חקירה- והמלצות של מאות תלמידי קורסים, ואלפי תלמידי יוגה.

הקורס עוסק בתרגול הסדרה הראשונה "יוגה צ'יקיטסה", פראנאיאמה, מקורות היסטוריים, ארכיאולוגיים וטקסטואליים.  הלימוד הוא בשיטת "טכניקת אשטנגה אנטומית.A.A.T", פרי פיתוח של 35 שנות ניסיון ועבודה עם תלמידים בכל העולם. הקורס מיועד להכשרת מדריכים מיומנים ומקצועיים להנחיית אשטנגה יוגה, עם מיטב האמצעים והמידע העדכני ביותר. 

 מה לומדים?   סדרה ראשונה/עיקרית של האשטנגה- מעשי ותאורטי. טכניקת אשטנגה אנטומית, אנטומיה ופיזיולוגיה למדריכי יוגה, אשטנגה-פראנאיאמה, מדיטציה, מקורות היוגה, מבוא לפסיכו/פילוסופיה היוגית, היכרות עם הספרות היוגית, סנסקריט בסיסית-שפת היוגה, מתודיקה והוראה. היכרות עם הסדרה השנייה, "נאדי שודהאנה".

למי מיועד?    לבעלי ניסיון בתרגול יוגה במסורת האשטנגה, החפצים בהכשרה מקצועית ו/או בהעמקת התרגול האישי.

מה מקבלים?    תעודת מורה ליוגה ("מוסמך" או "בתהליך הכשרה"- הסבר בהמשך) מוכרת ע״י ״ארגון מורי היוגה בישראל״. ספר קורס מפורט. את ספרו של גלעד חרובי "לבדיות- מרחב יוגי", ואת ספרה של מירי חרובי "יוגה, שגעון ואמא אחת". פוסטר גדול של הסדרה הראשונה, ובעיקר- שיתוף בלתי אמצעי עם 80 שנים של ידע, מיומנות, מעשיות, חקירה- והמלצות של אלפי תלמידי יוגה ומאות תלמידי קורסים.

מי מתקבל?  בראיון אישי, אונליין או פנים אל פנים.

כמה מתקבלים לקורס?   5 תלמידים בלבד

איפה המפגשים הקבוצתיים?  בתל אביב, נווה צדק

מה עלי לעשות על מנת להמשיך?  להיות בקשר בווטסאפ, עם מירי- 0523614994

מה זה "מורי יוגה בתהליך הכשרה?" 

החל משנת 2018 ארגון מורי היוגה בישראל מגדיר מורה מוסמך ליוגה כמי שסיים לפחות 500 שעת לימוד בקורסי הכשרה. בוגרי הקורס הנוכחי, אשר היו עד עתה מוגדרים "מדריכים מוסמכים ליוגה" יוגדרו מעתה "מורי יוגה בהתמחות" עד אשר ישלימו, תוך 3 שנים, את מכסת 500 שעות הלימוד. זו בדיוק מטרת קורס המורים המוסמכים ליוגה שלנו, אשר מתנהל כבר שנים רבות בהצלחה רבה. קורס זה- קורס המורים- מתנהל בחודש אוגוסט בכל שנה, במתכונת זהה.

המממ.. טוב.   אז קורס מדריכים, או מורים בהתמחות: אז כיצד משדרגים את היוגה מתחביב אהוב למקצוע?

זה בדיוק מה שתלמדו בקורס. זהו קרש-קפיצה ענק- השאר תלוי בכם.

אז באמת החלטתם כבר? כי אם לא, דברו אתנו:  נוכל להבהיר, לדייק, להנמיך את מפלס החששות. 

הרוב המוחלט של מאות בוגרינו מלמדים במרכזי יוגה, מתנ"סים, מכוני כושר ובאופן פרטי, בישראל ובעולם.

מעוניינים להעמיק את המידע על התרגול האישי? לקדם את הגוף הפיזי בצורה אנטומית נכונה?  להמשיך ולפתח את היכולת ללמד?

וגם-  יכול להיות שמדליקה אתכן/ם האפשרות לדעת מה העובדות הנמצאות מאחורי הפרות ההודיות היוגיות הקדושות?

זו הזדמנות נדירה לעשות את כל זאת, באופן מרוכז ומסודר, וגם- לרכוש נסיון מעשי- כדי ללמד, כמובן. 

האם זה סוף המסלול?   לא, זו רק ההתחלה. אבל התחלה שמתמקדת בדיוק במה שצריכים.

מה זאת אומרת "מה שצריכים?"    קודם כל- את היידע והפרקטיקה החשובים של 4 עקרונות התרגול הפיזי האשטנגי, המבוסס על טכניקת הנשימה.

ומה עוד?    את הטכניקה האנטומית למניעת פציעות ופגיעות, ואת היידע המעשי כדי להתאים את התרגול לתלמידיכם.

ואת "מאנטרות התרגול המעשי", סוד מקצועי ידוע….

ומה עם המשך, עם קורס המורים המוסמכים?    בקורס המורים אנו עוסקים בחומר תרגולי ותיאורטי מתקדם. גם בחומר "האשטנגי"(סדרות התרגול והפראניאמה)  וגם בחומר היוגי הכללי: זמן לימוד ניכר יוקדש להפנמת ולימוד החומר הפסיכולוגי/פילוסופי של היוגה. וכן, ננסה לבחון כמה שיותר דעות קדומות על היוגה ולבדוק את אילן-היוחסין של הפרות הקדושות. לאט לאט, החיים ארוכים. שלב שלב.

 נו באמת, תכל'ס, אז מדוע קורס דווקא אתנו?

קודם כול, כי הרקע המקצועי והאישי שלנו הוא ללא רבב. אנחנו עושים בדיוק מה שאנחנו אומרים. זה נקרא מקצועיות ויושרה. לא נספר לכם סיפורי מעשיות "רוחניים", אבל כן נשתף אותכם במסע הרוחני/נפשי/גופני שלנו לקראת היוגה, ונסייע לכם למצוא את הסיפור שלכם.

כי אתנו תלמדו את הטכניקה הייחודית של A.A.T.- טכניקת אשטנגה אנטומית, שפותחה על ידינו במשך 30 שנים של תרגול ולימוד: זהו הדגש האמיתי של שיטת האשטנגה יוגה, פרי הנסיון שלנו ושל אלפי תלמידים. 

כי אנחנו מכשירים מדריכים ומורים כבר 22 שנה. אנשי יוגה בעולם, מנהלי מרכזי יוגה ומכוני כושר בישראל מכירים את שמנו ואת יכולותינו.

כי אנו נפגוש אתכם במקום שבו אתם נמצאים, וניקח אתכם למקום שאליו תרצו להגיע.

וגם, כי אנחנו הבאנו את האשטנגה-יוגה לישראל, בשנת 1986. אנחנו מתרגלים, לומדים ומלמדים באופן רצוף וסדיר מאז ועד היום.

כי אנחנו בקשר רצוף עם מיטב אנשי האשטנגה בעולם וגם בישראל. למדנו אתם, אנחנו מלמדים איתם בהרבה אירועים, וגם עשינו אתם הרבה סלפי…

כיום אנו מלמדים בעיקר בחו"ל- זו הזדמנות ללמוד אתנו בארץ.

 

 

עיקרי הקורס למורי יוגה

 • הקורס הוא בשיטת "אשטנגה יוגה" כפי שלימדו 12 המורים המערביים הראשונים, אלה שגרמו לאשטנגה להיות מה שהיא היום- שיטה ששינתה לחלוטין את פני היוגה העולמית.  מורים אלו נחנכו אישית החל משנת 1972 ע"י סרי קרישנה פטאבי-ג'וייס, המורה והמשמר הגדול של השיטה, שנפטר בשנת 2007. גם אנחנו זכינו ללמוד אתו.  למדנו – ואנחנו עדיין לומדים- עם מורים רבים וטובים.LINK-עוד עלינו – כאן.-.
 • גישת הלימוד של התרגול הגופני של היוגה היא "טכניקת אשטנגה אנטומית", פרי מחקר ונסיון של 30 שנים בתחום
 • גישת הלימוד של הפילוסופיה והפסיכולוגיה של היוגה היא ראציונאלית ומחקרית, ומבוססת גם על התנסות וחוויה אישית וגם על גישה מחקרית ביקורתית, המבוססת על מחקרים עדכניים של הנושא
 • גישת הלימוד של האנטומיה האיזוטרית (צ'אקרות, נאדיס, קושות, שארירות, גראנטיס- היא בעזרת טכניקת "יוגה דאנס", פרי פיתוח של מירי חרובי.
 • קורסי ההכשרה שלנו והתעודות המוענקות לבוגרים-   מוכרים ע"י ארגון מורי היוגה וארגונים מקבילים בעולם.

מבנה הקורס

אנו משמרים את המסורת היוגית ומשלבים בתהליך הלמידה שלושה אלמנטים מרכזיים:

 • תרגול אינטנסיבי ומעמיק ב-'אשטנגה יוגה', עם דגש על טכניקות אימון יוגיות המזוהות עם תרגול הסדרה השניה (נאדי שודהאנה), אשר בתורה מבוססת על הסדרה הראשונה (יוגה צ'יקיטסה),.
 • במקביל, נתמקצע ב-'טכניקת אשטנגה אנטומית' שפיתח דר. גלעד חרובי- טכניקה המאפשרת העמקה בפרקטיקה היוגית והתאמתה למבנה האנטומי והאנרגטי של כל אחד מן המשתתפים- דבר המאפשר עיסוק ב"אשטנגה יוגה" בכל גיל ובכל מצב גופני, תוך שמירת עקרונות התרגול הראשיים של "אשטנגה יוגה"- שהם אבן היסוד לכל תרגול היוגה הדינאמית בעולם כיום.
 • עוד במקביל, התנסות ב'יוגה דאנס'- טכניקה טאנטרית-אנרגטית שפותחה ע"י מירי חרובי ומופעלת בהצלחה מזה 20 שנים . טכניקת היוגה דאנס מבוססת על שילוב בין התנסות אישית בתחום התנועה במרחב לבין תרגול המערכת הפראנית הכוללת את מרכזי ונתיבי האנרגיה בגוף (צ'אקרות ונאדיס). ההתנסות ביוגה דאנס היא התנסות חוויתית היוצרת קשר ישיר ובלתי אמצעי ומסייעת בהתגברות על בושה, פחד וקשיי תקשורת ועמידה מול קהל התלמידים.
 • יוגה, כמובן, אינה רק תרגול גופני ולכן נלמד ונחקור את התיאוריה הדארשנית/פילוסופית של היוגה הקלאסית- 'יוגה סוטרה של פטאנג'לי'. טקסט זה נחשב בתרבות הסנסקריטית לטקסט הראשי של המסורת היוגית. ההכרות והלימוד של 'יוגה סוטרה' מהווה בסיס להעמקה בטקסטים יוגיים נוספים: שיווה סאמהיטה, האת'הא יוגה פראדיפיקה, גהראנדה סאמהיטה .

נושאי הלימוד בקורס

במסגרת קורס מורים ליוגה ייחשפו התלמידים למגוון נושאים מעולם היוגה

 • לימוד ואימון טכניקת 'אשטנגה ויניאסה יוגה'- ראו פירוט בפסקה הקודמת.
 • פילוסופיית היוגה ו"דראשנות אחיות"
 • פראניאמה ותיאוריית הפראנה/וואיו
 • האנטומיה האקזוטרית והאיזוטרית של היוגה, באמצעות יוגה דאנס: צ'אקרות ומאנדלות, נאדיס וגראנטיס, קושות ושארירות
 • יוגה תראפיה- תיאוריה ופרקטיקה
 • קרייה, אסאנה ופראניאמה
 • טכניקות ריכוז ומדיטציה
 • מתודיקה, אנטומיה ופיזיולוגיה למורי יוגה
 • חניכה אישית, קשר אנושי, התנסות מעשית,  הנחיה לעבודה בתחום.

מורי הקורס

קורס מורי היוגה יונחה על ידי דר. גלעד ומירי חרובי, מי שהביאו את האשטנגה לישראל ב-1986, וגרמו ישירות לפופולאריות של השיטה בארץ כיום. מקימי ומנהלי "משכן היוגה", מפיקי התכניות "יוגה באהבה" (45 פרקים)  ו- "דרך היוגה" (25 פרקים) ללימוד האשטנגה. תכניות אלו שודרו שנים רבות בערוצי הטלוויזיה השונים. כיום, גלעד ומירי מלמדים בעיקר בחו"ל (אירופה, אסיה, ארה"ב) ומארחים סדנאות וריטריטים ללימוד ותרגול בטוח, מקדם, וידידותי של אשטנגה יוגה.

דר.גלעד חרובי – מייסד ומנהל במשכן היוגה, מורה בכיר בקורסי המורים והמדריכים במשכן. מלמד בארץ ובחו"ל, מטפל בקבוצות ויחידים בשיטת היוגה תראפיה ומפתח שיטת האימון והלימוד 'יוגה אנטומית'. כתב ופרסם את הספר "לבדיות-מרחב יוגי" ומאמרים על יוגה במסגרות מקצועיות ופופולריות רבות ושונות
מירי חרובי – מייסדת ומנהלת במשכן היוגה, מורה בכירה בקורסי המורים והמדריכים במשכן, עוסקת ביוגה תראפיה ומפתחת שיטת ה'יוגה דאנס'. כתבה את הספר "יוגה, שגעון ואמא אחת" שיצא לאור בהוצאת "אופיר ביכורים".

ד"ר גלעד ומירי חרובי- 33 שנים של מצויינות בתרגול והוראה

For info and registartion: contact miri harouvi

Dear English readers-

here is the essential info about our Teacher Training courses.

We welcome english speakers- inquire with us to find out.

The course is a 25 study days long,  an intensive Program: 5 days a week,   Sunday /Thursday, 08:30-14:30

Do yo want to be a professional Yoga Person? This course is a spring-board, an excellent beginning..

The rest is up to you.

 the  Teacher training program  is an advanced Theoretical and Practical stuff:

Both the  "Ashtanga" (sequencs and Pranayama) and the Yoga: the Physical and the Theoretical studies. Take your time! Life is long. bit by bit.

We go deeper into the Practice of the 2nd series-"Nadi Shodhana"  and the learning of the Yoga Sutras- Plus some exerpts from other Yogic Texts. its only a beginning of a long learning process, in which our views and evaluations will change more then once: this is what Yoga is all about- and not a rigid doctrine.

Does it cover the entire  learning process? No, it is an advanced beginning, as any professional training should be.  A focused, carefully constructed beginning.

What is that beginning? The essential knowledge and Practice of the Breath, the Asanas, embedded with practical Anatomy in order to adapt the Practice to your students. and, of course, the Yoga texts: the Psychology and the Philosophy of that unique study.

The vast Majority of our students are actively teaching: Yoga places, Community centers, Gyms, and as Self-Employed.

Care to further deepen the knowledge about your personal Practice? well, this is a Golden Opportunity to do it in an intensive and careful manner, AND to gather essential experience in order to start teaching.

Well, One need have a good starting point somewhere. You are welcome to join our 30 years of experience and practice. well, we brought the Ashtanga Practice to Israel back in 1986….

So! are you interested to see the facts hiding behind the holy cows? if yes, Join us..

משוב של לירון גרף-שיוביץ', בוגרת קורס מדריכים, מאי 2020
סיום קורס מורי יוגה, סגרתי מעגל!
את היוגה פגשתי והתאהבתי לפני 18 שנה במשכן היוגה בתל אביב, בסטודיו המהמם של מירי וגילי חרובי.
לאורך השנים למדתי וחקרתי את הגוף בתואר בחינוך גופני, בקורסים רבים כגון מדריכי חדר כושר, שחייה, שיעורי סטודיו, עיצוב וחיטוב הגוף, ספינינג, פילאטיס מזרן ומכשירים ופילאטיס שיקומי.
הפעם החלטתי להוסיף את החקירה ולצאת למסע של לימודי היוגה בקורס מורים אצל מירי וגילי חרובי; קורס בו נפגשנו בכל יום כמה שעות טובות לתרגול,למידה וחקירה של היוגה.
בעקבות הקורונה, החלפנו את המפגשים הפרונטלים במפגשי זום וזה לא מנע מאיתנו להמשיך ללמוד.
המנטרות, הנשימות, הגמישות, התנועה, התחושה שהיוגה עושה בגוף – זה משהו אחר.
אין ספק שהיוגה והפילאטיס שידרגו לי את החיים.
היכולת שלי להעביר הלאה את מה שאני הכי אוהבת לאנשים אחרים, גורם לי בהחלט לסיפוק רב.
אז תודה מירי וגילי על תקופה מדהימה, וברור לי שזו רק ההתחלה
אז כפי שמירי וגילי אומרים: -קודם כל תירגעו!
-יש לנו, מורי היוגה והפילאטיס, את הכלי הטוב ביותר
– אין יום ללא תרגול, אין סטרילי ואין מושלם!
-היוגה ככלי פסיכולוגי
It’s a life time practice –

צפו במשוב של מרווה תלמי בוגרת הקורס במרץ 2017:

צפו במשוב של בטינה גואיינאנה, Bettina Guaiana שבאה במיוחד ללמוד אתנו מגרמניה- נובמבר 2016:

צפו במשוב של סתיו קפלן, בוגרת הקורס במרץ 2017:

צפו במשוב של ליליאן ואן-דאם, Lilian Van-Dam שבאה במיוחד ללמוד אתנו מהולנד- נובמבר 2016: