ד"ר גלעד (גילי) חרובי,Ph.D – ISY,YREC, IAYT

גלעד חרוביבעל ד"ר לרפואה משלימה מאוניברסיטת MBMU בפאסאדינה, קליפורניה, מתמחה בפילוסופיה ופסיכולוגיה של היוגה ושילובן כתראפיה/חינוך פונקציונאלי בחיי יומיום.

תלמידו של דני פרדייז – ראשון המורים שהביא את ה-אשטנגה יוגה לישראל, מייסד ומנהל משכן היוגה, לומד ומלמד יוגה ומטפל בקבוצות וביחידים בשיטת "יוגה תראפיה". מורה ראשי בקורסי המורים והמדריכים המתנהלים במשכן היוגה", ומנחה סדנאות יוגה בארץ ובעולם. במשך 3 שנים היה חבר בוועד המנהל של ארגון מורי היוגה ושימש גם כמנהל הארגוני הראשון שלו.

גלעד הגיע אל היוגה לאחר 10 שנים של פעילות מקצועית בתחום התנועה והמחול המודרני (להקת המחול הקיבוצית, "The Place- London") ולימודי טאי-צ'י מסורתי. גלעד הוא תלמידו של דני פרדייז – ראשון המורים שהביא את השיטה לאירופה ואחד מ – 11 המורים הראשונים של השיטה במערב. במשך השנים – גלעד נפגש, למד והשתלם עם בכירי המורים בעולם: סרי ק. פטאבהי-ג'ויס, שאראת רנגסוואמי, דייויד וויליאמס, דייויד סוונסון, שאנדור רמטה, נאנסי גילגוף וכמובן דני פרדייז. כיום, חוקר ולומד את ה- "יוגה דארשנה" כשיטת מחשבה ותרגול קלאסית, מפתח שיטת האימון והלימוד "טכניקה יוגית אנטומית".

גלעד הוא הישראלי הראשון שהביא את שיטת האשטנגה לישראל בשנת 1985, והקים את 'משכן היוגה' ואת מכללת הכשרת המורים שבו.