סדנת יוגה בירושלים- 31 במאי, מארגנת: מירב רעואל-מויאל

"סדרה שנייה בקטנה"- מידע נוסף- בהמשך העמוד, למטה.
הסדנא תארך כ- 3.5 שעות: 1. פתיחה והסבר- 15 דקות. 2. לימוד בסיסי של טכניקה אנטומית- הקשתות לאחור- 15 דקות. 3. הפסקונת לצרכים ביולוגיים- 10 דקות. 4. תרגול- 105 דקות. 5. היכרות עם הפראנאיאמה- 15 דקות. 6. מידע פסיכולוגי/פילוסופי, שאלות ותשובות, שאר ירקות- 40-45 דקות.

שבת 31 במאי, בסטודיו ויג'נאנה- הורקניה 14, ירושלים.

הרשמה מוקדמת, עד 24/5 – 180 ש"ח
הרשמה לאחר 25/5 – 200 ש"ח

הרשמה אצל מירב- 054-7225878, או ליצור קשר דרך הפייסבוק של האירוע!

נושא הסדנה

מסורתית, האשטנגה נלמדת בסדרות. מדובר כיום על 6 סדרות, לפני 30 שנה דובר על 4. לא ההירארכיה חשובה (אני מרשה לך לתרגל סדרה שניה) אלא האבולוציה האנטומית: לא חייבים להצמיח זנב, אבל ממש כדאי להיות מיומנים בתרגול סדרה אחת כדי להמשיך לשנייה. התיאוריה והפרקטיקה האנטומיים של כל סדרה מורכבים בחכמה רבה, ומכינים את מערכות הגוף השונות לאבולוציה הנ"ל.
ההכנה הזו היא רב מערכתית: גם פיזית/פיזיולוגית (שרררירים, גידים, רצועות, מפרקים, רקמות נוספות) וגם פיזיולוגית/מנטאלית (כושר גופני ומנטאלי, הקשורים ביניהם כידוע). כמובן שההכנה נעשית גם במישורים נוספים- לכל מי שמכיר את תיאוריית חמשת מעטי הגוף, ה-"קושות".
כיוון שאנחנו בני אדם, יש הרבה מיתוסים ודעות קדומות סביב המעבר בין סדרות התרגול. חלקן הגדול קשור או להירארכיה (כנ"ל) או לפחדים וחששות. בסדנא נתייחס לכך, ונמשיך לעבוד בהתאם לA.A.T"- -טכניקת אשטנגה אנטומית", גישת הלימוד שפיתחנו שנועדה להעביר את מכסימום המידע האנטומי במינימום לטינית. יידע זה מונע פגיעות ופציעות מיותרות. יוגה הרי נועדה להמעיט את הסבל הקיומי, ולא להגביר אותו…
נושאי העבודה העיקריים של "הסדרה השנייה- Nadi Shodhana" הם הדגשת ההקשתות לאחור, מה שנקרא בד"כ "כפיפות לאחור". יש הבדל גדול בין שניהם, נכיר אותו ונתרגל אותו. נלמד את מבנה הסדרה השנייה בהתייחסות למבנה הסדרה הראשונה. נעבוד גם בזוגות ובשלישיות כדי ללמוד, אך נבין גם שהתרגול אמור להיות עצמאי, תרתי משמע.
לסיום, נכיר ונתרגל (בקטנה!) חלק מסדרת הפראנאיאמה (מה שקוראים בדרך כלל תרגילי נשימה) המשוייכת לאשטנגה.
הסדנא תארך כ- 3.5 שעות: 1. פתיחה והסבר- 15 דקות. 2. לימוד בסיסי של טכניקה אנטומית- הקשתות לאחור- 15 דקות. 3. הפסקונת לצרכים ביולוגיים- 10 דקות. 4. תרגול- 105 דקות. 5. היכרות עם הפראנאיאמה- 15 דקות. 6. מידע פסיכולוגי/פילוסופי, שאלות ותשובות, שאר ירקות- 40-45 דקות.

נבדוק את השילוב בין הסדרה הראשונה והשנייה- שהן מילון התרגול העיקרי של היוגה המודרנית

יוגה עם גלעד ומירי היא לא רק תרגול. זו דוגמא אישית, לדרך חיים של עשרות שנים..

בואו נפגיש את התבונה עם המיסטיקה,לדיון ענייני…..

נבחן את ההסטוריה (היז-סטורי) מול הארכיאולוגיה של היוגה….

בואו נפגיש את מדע היוגה עם הגורו'ס והאשרמים, את השיווק עם המקורות.

גלעד חרובי בסדנת יוגה
הרשמה לסדנה

הרשמה אצל מירב- 054-7225878, או ליצור קשר דרך עמוד הפייסבוק של האירוע:
https://www.facebook.com/events/1419930201607808/

צפו בתמונות מסדנא קודמת בעמוד הפייסבוק של ד"ר גלעד חרובי