כתבה שפורסמה במדור ניו אייג' בNRG מעריב צו 8 – סיפור מסע לח מאת: גלעד חרובי 26/2/2006

 19 בינואר 2006. הכנות אחרונות לקראת הנסיעה. אנחנו בדרך לפגוש את דני פרדייז, המורה הראשון שלנו. המשכן כולו, כולל שני הילדים, מתגייס למשימה: המזכירות מקבלות הנחיות, מורי המשכן מתגייסים לשיעורים נוספים. רק לשבוע, אולי עוד יומיים. תלוי בטיסה.

20 בינואר 2006. שבע בבוקר. טלפון. הקול של דני מוכר כמו תמיד. שיחה שקטה אך דחוסה. "אמא שלי חולה, אני טס לטורונטו. לא יודע מה המצב. אני חושב שאתם צריכים לבוא בכל זאת, אבל ללמד את הסדנה במקומי. אני אודיע לאנשים, נראה אם יהיו ביטולים. תחשוב, נדבר עוד כמה שעות". .

 26 בינואר. טוב, עכשיו זה רשמי: הפכנו באופן רשמי למארחים של קבוצה בינלאומית – מורי יוגה, מתרגלים, מנהלי מרכזים ליוגה ממקומות שונים בעולם. כולם באו ללמוד עם אחד המורים הגדולים בעולם לאשטנגה ויניאסה יוגה, במקום ייחודי ויוצא דופן בתאילנד. בתמורה הם קיבלו דוא"ל הממליץ עלינו בחום, מספר על היכולות שלנו והקשר עם דני בעשרים השנה האחרונות, ומבטיח שיהיה נפלא. תודה, דני.

 המארחים התאילנדים מחכים, מחיוכים מאוזן עד אוזן. הם לוקחים את התיקים ועכשיו, 45 דקות הולכים בג'ונגל. יער גשם. לחות 100 אחוז, חם כמו שרק בתאילנד אפשר. ואז רואים את האגם הקטן. אין יתושים אין פסולת אנושית. השמורה נקראת קאוסוק. האגם נקרא קלונגלונג.

 החבורה שמחה ומרוצה, המורים הישראלים החשודים מקבלים אישור וגושפנקא: אנחנו בסדר! לתפארת מדינת ישראל.

לבקשת הקהל מירי מעבירה שלוש סדנאות "יוגה-דאנס". מזל שטנאייה הביאה אי-פוד עם רמקולים, ומזל שיש פאנל סולארי לטעינת הסוללות. שמחה וששון על רפסודת הבמבוק – ואם נופלים, הנפילה רכה.

באחד הערבים, לבקשת אותו קהל, אני מתבקש להנחות שיחה על הפילוסופיה של היוגה: "יוגה סוטרה" מול "בהגווד גיטה", האתה יוגה וראג'ה יוגה, בהאקטי, קארמה וג'נאנה ושאר ירקות אורגניים. כן דת לא דת, האם לחסה כואב כשקוטפים אותה, צמחונות כן או לא, והאם הצמחים הם אורגניזמים חיים. אין ספק, הסביבה הקסומה מאפשרת מיצוי מקסימלי של הפרקטיקה של פילוסופיית היוגה – תרגול, לימוד, מסירות. אצל כל המשתתפים מורגשת הגברה והתרחבות של תודעת היוגה, ופתיחות והקשבה ניכרים גם אצל העקשנים יותר. הימים חולפים בניחותא. כדרכן של סדנאות מסוג זה, החבורה מתגבשת. רחצה וכביסה באגם, שירותים על צלע ההר.

כתבה באתר NRG