יוגה אישית ופרטית, מבוססת על  ומכוונת אל מערכת ואברי הנשימה. עם ד"ר גלעד ומירי חרובי: טכניקת אשטנגה אנטומית(A.A.T.) – ייעוץ, יוגה תראפיה, אימון מתקדם פרטני.

"לאפשר לנשימה לתפוש את מקומה הנכון, ולמלא את ייעודה"

יוגה אישית- עם ד"ר גלעד חרובי

בין אם אנו מתרגלי יוגה ותיקים או שאיננו מתרגלים יוגה בכלל- אנו נתקלים בגילאים ובמצבים שונים בחסימות ופגיעות שמגבילים את התנועה שלנו. המקור שלהם הוא חוסר איזון בן-מערכתי בין יכולת הגוף ושאיפות הנפש….
בין מה שמתאים ואפשרי ובין מה שרוצים להשיג. יכול בהחלט להיות אפשרי להשיג את מה שרוצים, אבל אופן השימוש בגוף- הכלי העיקרי שלנו- אינו מדוייק מספיק.
זה גורם לחסימות: כאבים מיותרים, פציעות, תסכול, תחושת החמצה, ובקיצור- פוגע באיכות החיים שלנו, ומגביל את המרחב התנועתי שלנו, פיזית ונפשית.
מהו מקור החסימות? ברוב המקרים זו תוצאה של הרגלים מוטבעים (סמסקארות). הן יכולות להביא לפגיעה, פציעה או הגבלה בתנועה. הן מתבטאות בגוף ובנשימה. הן מגבילות את רקמות החיבור למיניהן, את הנשימה, היציבה, המחשבות והרגשות.
מטרת העבודה של היוגה הפרטית/יוגה תראפיה היא להגדיל את הגדרת תחושת המרחב בו נעה המערכת האנושית עלי ידי זיהוי החסימות ומתן פתרון אישי/פרטי לפתיחתן. פתיחה זו תגביר את הזרימה הטבעית/פרטית של התנועה בגוף, תשחרר אותנו, ותגביר את היכולות שלנו.
הנשימה היא כלי האבחון העיקרי שמסייע לאיש היוגה בהתבוננות וטיפול בבעיות תפקודיות ומבניות אלה.
במהלך המפגש הטיפולי יש התייחסות טוטאלית לאדם הפרטי, יכולותיו, הסיטואציה בה הוא נמצא. טכניקות היוגה, ובראשן מדע הנשימה (פראנאיאמה) משמשות לבדיקה של דפוסי תנועה ונשימה על מנת לבדוק ולשפר את המכלולים של מפרקים, שרירים, עמוד השדרה והסרעפת (ושאר שרירי הנשימה).
בנוסף, נעשה שימוש בטכניקות-מגע מסוימות על מנת לסייע למטופל בהבחנה בדפוסי-משגה כרוניים.ת כנית אימון אישית לתרגול ביתי היא, לעתים קרובות, מרכיב בלתי נפרד של הפעלות יוגה פרטיות.

עוד על "גוף" ו- "נפש":

המערכת האנושית, האדם, מורכבת משני מרכיבים עיקריים: "גוף" ו-"נפש". מסורות שונות שהתפתחו לכל אורך הקיום האנושי מגדירות חלוקה למרכיבים נוספים, אך זו החלוקה העיקרית. פגיעה או הגבלה במרכיב אחד תיצור הגבלה מקבילה במרכיב השני.
האיפיון המרכזי של האדם- המערכת האנושית- הוא תנועה: מלידה ועד מוות.
הפרעה ביכולת התנועה האנושית היא פגיעה משמעותית באחת החירויות החשובות של האדם: חופש התנועה. פגיעה זו מגבילה את תחושת המרחב האנושי האישי- ה-"גוף", ופוגעת בהכרח גם במרכיב ה"נפש".
ברור, אם כן, שעל-מנת לרפא בעיות תנועה בגוף האנושי יש לשלב את גם את מרכיב ה"נפש" בתהליך. חלק עיקרי של ה"נפש" הוא הנשימה ומערכותיה. שילוב הנשימה והגוף באופן מודע הוא טכניקה יוגית עקרונית.

סובלים מכאבים גופניים ו/או מצבי מתח, עומס ולחץ? מרגישים "תקועים" עם בעייה טכנית באימון היוגה? רוצים להתקדם בתרגול ולא מצליחים? חסרה לכם אינפורמציה?
נמאס לכם לשמוע את המילים "תקשיבו לגופכם", "רק תמשיכו להתאמן ויהיה בסדר",
do your practice and all is coming, yoga is 99% practice and 1% theory"?
אם כן, אתם מוזמנים לבוא ולהתייעץ. יש לנו 30 שנת נסיון במחקר ובתרגול יוגה אינטנסיבי, עם אלפי תלמידים ומאות מדריכים ומורים שהכשרנו.

שלחו מייל לקביעת שיחת היכרות קצרה ללא תשלום.