אשטנגה יוגה עם ד"ר גלעד ומירי חרובי

"משכן היוגה"

Miri-on-giliשל-אום, וברוכים הבאים! אנו, גלעד ומירי, מלמדים  בישראל 5 חודשים בכל שנה. אנו מציעים קורסים מרוכזים של תרגול יוגי מתקדם, הרצאות על מקורות היוגה והפילוסופיה שלה, וקורסים להכשרת מדריכים ומורים תל אביב. 

*לקורס הכשרת מדריכי יוגה "מורים בהתמחות" הקרוב: –  בקישור כאן.

קורס הכשרת מורי יוגה מוסמכים הקרוב: –  בקישור כאן. זהו קורס המשך לקורס המדריכים שלנו, וגם לקורסים מקבילים עם מורים אחרים. 

*מאסטר-קלאס לסדרה שנייה של האשטנגה +פראנאיאמה- הקורס מתקיים כאשר אנו בישראל.  התקשרו אתנו במייל או בפייסבוק. 

*סדנאות בנושאי יוגה שונים ברחבי הארץ:    בקישור כאן.  

*סדנאות אתנו בחו"ל:  בקישור כאן.

תודה, ונאמאס-טה. הרבה אהבה! שלכם ביוגה- גלעד ומירי.

30 שנות ניסיון ומקצועיות, אוהבים, מתרגלים, מלמדים, חוקרים ומנחים מורים ומדריכים ליוגה החל משנת 1986.
למעשה, אנחנו הבאנו את האשטנגה לישראל…לימדנו עד היום אלפי תלמידים ומאות מורים ומדריכים. צברנו ניסיון נרחב בתרגול העצמי ובהוראה, מתוך אהבה רבה ליוגה ולעוסקים בה. אנו מתרגלים יוגה, על מגוון הטכניקות שלה- באופן רצוף וללא הפסקה מאז שהתחלנו.

את המורה הראשון שלנו, Danny Paradise (אחד מ-"11 המורים הראשונים במערב") הכרנו דרך ידיד יקר משותף- מייק פלידרבאום. תמיכתו של מייק בעשר השנים הראשונות, ברוח ובחומר, הייתה חיונית להתפתחות תנועת האשטנגה בישראל.

כיום אנו מתרכזים בלימודי יוגה גבוהים לקהל שגישתו ליוגה היא מקצועית: אין הכוונה דווקא ליכולת גופנית/גמישות/כוח, אלא בלימודי יוגה לאנשים החפצים באמת ללמוד יוגה, בנוסף על התרגול הגופני היוגי. אנו מנחים קורסי הכשרה למורים ומדריכים, וקורסי אימון יוגה סדירים (לקורסים הקישו כאן).

אנו לומדים כל העת גם מלימודנו והתנסותנו האישיים, וגם מניסיונם של מורים מובילים בעולם – החל מדני פרדייז, דייויד סוונסון, דייויד וויליאמס (שלושת המורים שאחראים בעיקר לפופולריות של השיטה בעולם, וידידים ותיקים) וכלה בסרי קרישנה פטאבהי-ג'וייס ז"ל, המשמר והמורה המסורתי הגדול של השיטה, ועוד רבים אחרים.

מהי יוגה, בעצם? לכל אחד מאיתנו יש אולי את ההגדרה שלו. האם יוגה היא "איחוד"? איחוד עם מה? האם היא "ריכוז"? איזה ריכוז? האם היא התעמלות חכמה עם שם יפה ומקובל?
בעידן שלנו, כשהיוגה מוכרת בקרב שכבות רחבות באוכלוסיה, השאלה הנפוצה היא "איזו יוגה" ולא "מה זה יוגה", ויש שיטות וגישות רבות. אנו מלמדים "אשטנגה יוגה", הידועה גם בשם "אשטנגה ויניאסה יוגה" או קומבינציות שונות על מילים אלו. למידע נוסף על האשטנגה הקישו כאן .
יש שתי גישות עיקריות להבנה ולפרשנות של פילוסופיית/פסיכולוגיית היוגה: גישה דתית וגישה שאינה דתית. הפרשנות שלנו אינה דתית, והיא תבונית ופלורליסטית.
(עוד בהרחבה- כאן)
הפרשנות השונה כן משפיעה על אופן הלימוד והתרגול, אולם למתרגל היוגה הגופנית המודרנית אין זה משנה בהרבה. לעומת זאת, מה שמאוד חשוב למתרגל הנ"ל זו ההבנה והיידע האנטומי/פיסיולוגי של מערכת התנועה בגוף. זו ההתמחות שלנו, ולכן פיתחנו לאורך השנים את שיטת הלימוד והתרגול "טכניקת אשטנגה אנטומית- A.A.T"
(על השיטה-הקישו כאן)

זה חשוב: אנו מלמדים את האשטנגה בגישה לא דוגמאטית, לא דתית, "אנטומית-אישית", עתירת-יידע עדכני המצטבר כל העת. יוגה ככלל, ואשטנגה בכלל זאת – אמורה להביא את האדם למצב תודעתי "טוב יותר", וגם-כמובן את מצבו הבריאותי, הגופני, הקיומי….
להבנתנו – הייחוד של האשטנגה אינו רק בתרגול סדרות האסאנות המפורסמות שלה. הייחוד הוא דווקא ביישום המושכל והמשולב של מספר טכניקות: "באנדה, פראניאיאמה, וינייאסה, דרישטי". טכניקות אלו מתורגלות בגופנו הפיזי "בשר ודם" – אך הן בעלות השפעה נרחבת גם עליו וגם על על המוח והתודעה. תרגולן המשולב הוא ייחודי ל"אשטנגה וינייאסה יוגה", והן שינו את פני היוגה העולמית לחלוטין מאז החלה האשטנגה להיות מפורסמת בסביבות 1990. תרגול זה הוא הבסיס ל"טכניקה האנטומית" המוזכרת למעלה.
ההתמחות שלנו היא בהנחייה לקראת ההטמעה האנטומית של טכניקות אלו בתרגול הקבוע. ה-"טכניקה האנטומית" פותחת דיאלוג של המתרגל/ת עם גופו/ה המאפשר ידידות עם הגוף במקום עויינות ותחרות, ומעמיק את ההפנמה של יכולות גופניות ומנטאליות.

פתחנו ב-1994 את "אשטנגה יוגה – המרכז הישראלי" ואת קורס המורים הראשון שלנו, ברחוב שוקן. שם החלה הפריצה של האשטנגה בישראל – ובעצם, כל מתרגלי האשטנגה והווינייאסה הוותיקים בישראל שיפשפו את מזרוני היוגה שלהם אתנו. היינו עדיין מרכז האשטנגה היחידי בישראל, אך בוגרי קורסים ותלמידים וותיקים החלו ללמד גם אצלנו וגם במקומות אחרים. בהמשך החלו להגיע גם מדריכי ומורי אשטנגה מחו"ל. אני פיתחתי את ה"טכניקת אשטנגה אנטומית" להפנמת עקרונות האנטומיה המערבית ולתרגול מדוייק ובטוח של האשטנגה הדינאמית, מירי פיתחה את שיטת "יוגה דאנס" ככלי עזר רב עוצמה להפנמת האנטומיה האיזוטרית של היוגה עבור מורי יוגה ומתרגלי יוגה מתקדמים: – באנדות, צ'אקרות, קושות, שארירות, גראנטיס, שימוש בתנופה, ובעיקר ההתמודדות עם הדימוי הגופני הקשור בתנועה, שהוא אחד ממהויות האשטנגה העיקריות, בעצם….. "יוגה דאנס" ו-"טכניקת אשטנגה אנטומית" הפכו לכלי עבודה עיקריים בהכשרות המורים ליוגה- ולסימן היכר של ההנחייה שלנו.
החל משנת 2000 – השנה בה הקמנו את "משכן היוגה"- הפכה האשטנגה לשיטה מובילה בישראל, עם מורים, מרכזים, סטודיואים, מכוני כושר וקהל גדול ומסור. למעשה, זה מהווה בעינינו את ההגשמה, הסדהאנה שלנו. שירתנו במשך 28 שנים קהל של אלפי תלמידים ומאות מורים ומדריכים שלמדו אצלנו, באהבה רבה. כיום, אנו מעדיפים לתרום את חלקנו בארץ ובחו"ל במסגרות מקצועיות של שיעורי לימוד ותרגול מתקדמים, ובקורסי הכשרה למדריכים (200 ש"ל) מורים (550 ש"ל) והשתלמויות ספציפיות כמו יוגה תראפיה, טכניקת אשטנגה אנטומית, יוגה דאנס ועוד.