תרגול והעמקה בתרגול "אשטנגה יוגה"

קורס מספר 4:

טכניקה אנטומית של "סדרה עיקרית/ראשונה(Primary)"  – תראפיה יוגית – Yoga-Chikitsa עם ספירת וינייאסה מלאה.

השיעור יועבר לסירוגין בשילוב של סגנון "תרגול ספור/מודרך" וסגנון "מייסור", שני הסגנונות המסורתיים של האשטנגה וינייאסה.

הטרימסטר בעיצומו...הצטרפו אלינו באהבה.

התחלה: 22 לינואר 2014. סיום- 14 באפריל 2014
ימי ו', 8:30 עד 10:00. בהנחיית גלעד ומירי חרובי!
מיקום: קרליבך 14, ת"א.
מחיר: 1250 ש"ח לטרימסטר.
ניתן להצטרף בכל עת – ולהירשם מראש לחלק מהטרימסטר.

ספירת ויניאסה מלאה” היא אופן התרגול ה"סופי" של האשטנגה. כלומר, זו אופציה לא קלה לבדוק ולאתגר את היכולות הגופניות והמנטאלית, הנבחנות כל פעם מחדש בתרגול האשטנגה על כל סדרותיה. אין כאן תחרות- כלומר, לא אמורה להיות…דווקא באימון כזה ניתן לבדוק "בגוף ראשון" (תרתי משמע) את הפסיכולוגיה אשר מאחרי הרצון לתחרות, ולהתנסות בפיתוח היכולת להכניס את הרצון למצויינות (שהוא חלק ממרכיבי התחרות) למקומו הפסיכולוגי הנכון.
כך מתאפשר תרגול שהוא יוגה, ולא טירונות סיירת מטכ"ל…..
זה תרגול הנחשב מסורתי (על פי כל שושלת מורי האשטנגה לסעיפיה).
קורס זה מתאים למתרגלים בעלי נסיון, המוכנים גם ללמוד ולא רק לתרגל. ההבחנה הזו היא חשובה- וכדאי שכל אחד מאיתנו ייתן על זה את הדעת. זה המורה הפנימי, הגדול, הנצחי. האם אני מסוגל עדיין ללמוד?
התרגול הוא מונחה, בהנחייה תומכת ובקבוצה שבחרה את עצמה לדעת, וגם עם הנחייה אישית במגע.

ומעט יותר בהרחבה:

שיעור חם, אינטנסיבי ועוצמתי באווירה מיוחדת! שיעור זה מתנהל לפי מסורת השיעורים הקבוצתיים של סרי קרישנה פאטאבהי-ג'ויס, המורה והמשמר הגדול של השיטה. כולם מדברים על "שילוב תנועה ונשימה" בתרגול האשטנגה, אך תרגול "ספור" הוא ביטוי עליון לכך. אנו נאמנים למסורת האשטנגה ומציעים את כלל סוגי התרגול אשר היו מתורגלים ב-מייסור, המקום בו לימד סרי ק.פ.ג'. חוויה מיוחדת וחמה לאוהבי האשטנגה, בעלי מיומנות טובה בתרגול הסדרה הראשונה, המוכנים לנסות את "האתגר הספור". לא נדע אם לא ננסה! לא נחווה אם לא נעשה. 

בסנסקריט, פירוש המילה 'ויניאסה' היא "לשים במקום באופן מיוחד". הדגש הוא על מעבר דינאמי וחלק בין האסאנות (תנוחות) השונות תוך מיקוד והתאמת הנשימה באופן מדוייק וספור לתנועה ולמעברים בין האסאנות והוינייאסות. המורה קובע את הקצב , וההתמסרות לספירה שלו מאפשרת עבודה תודעתית מתקדמת ומעמיקה.

שיעורי הקורס יתנהלו בסטודיו מאובזר ומרווח

ברח. אבן גבירול 2, בית אליהו, ת"א.

הבית החדש של משכן היוגה

– חניה חופשית בשפע.