ד"ר גלעד ומירי חרובי- קורסי יוגה, "משכן היוגה"

נאמאס-טה! שלום לכם…. אנחנו  ד"ר גלעד ומירי חרובי. מן הסתם שמעתם עלינו, אבל אולי לא נפגשתם אתנו אישית על מזרון התרגול.

כיום אנחנו מלמדים בעיקר בחו"ל- ומגיעים לישראל כל שלושה חדשים  בקירוב ללמד קורסי מורים ומדריכים, וסדנאות. הקורס הקרוב הוא באוגוסט 2015.

אנחנו מתרגלים, מלמדים וחוקרים- יוגה בכלל, ואשטנגה יוגה בפרט, החל משנת 1986. יש לנו נסיון נרחב בלימוד ותרגול, ואנו לומדים כל העת גם מהתנסותנו האישית, וגם מנסיונם של מורים מובילים בעולם – החל מדני פרדייז, דייויד סוונסון, דייויד וויליאמס (שלושת המורים שאחראים בעיקר לפופולאריות של השיטה בעולם) וכלה בסרי קרישנה פטאבהי-ג'וייס ז"ל, המשמר והמורה המסורתי הגדול של השיטה.  וכמובן, מורים רבים אחרים.
להבנתנו – הייחוד של השיטה הוא ביישום המושכל והמשולב של מספר טכניקות המתורגלות בגופנו הפיזי "בשר ודם" – אך הן בעלות השפעה נרחבת גם עליו וגם על על המוח והתודעה.
זו מהות התרגול הנקרא כיום "האת'הא יוגה" – יוגה של הכוח ושל המשמעת (כוח התודעה).
טכניקות יוגה אלו הן: "באנדה, פראניאיאמה, וינייאסה, דרישטי", ותרגולן המשולב הוא ייחודי ל"אשטנגה וינייאסה יוגה". טכניקה זו נקראת BPVD.
מרכיבים מטכניקות אלו מתורגלים, ברמות שונות, גם בשיטות הנקראת "וינייאסה".
יש שתי גישות עיקריות החולקות את השם "וינייאסה" – שתיהן מבוססות על נשימה המתואמת עם התנועה- כמו ה-"אשטנגה":  אחת דינאמית, והיא תוצר של ה"אשטנגה", והשניה לא דינאמית, והיא מבית מדרשו של דסיקשר, בנו של קרישנמצ'ריה.קרישנמצ'ריה היה מורם של סרי ק.פטאבהי ג'ויס (אשטנגה), סרי ב.ק.סאיינגר (איינגר), דסיקשר (ויני-יוגה או וינייאסה יוגה), ואינדרה דווי (סאי-יוגה). הוא היה גם מורם הנערץ של רבים אחרים.
אנו מלמדים את האשטנגה בגישה לא דוגמאטית, לא דתית, "אנטומית-אישית", עתירת-יידע עדכני המצטבר כל העת. יוגה ככלל, ואשטנגה בכלל זאת – אמורה להביא את האדם למצב תודעתי "טוב יותר", וגם-כמובן את מצבו הבריאותי, הגופני, הקיומי…

קורסי יוגה מקצועיים

1. קורס למדריכי יוגה מוסמכים– הקורס הקרוב: נובמבר 2015, תל אביב.
2. קורס למורי יוגה מוסמכים–  הקורס הקרוב:  אוגוסט 2015, תל אביב.
3. קורס למורי יוגה בכירים-  תבוא הודעה כאן.
4. הרצאות והשתלמיות מקצועיות בנושאי: תראפיה, מתודיקה, פילוסופיה ופסיכולוגיה של היוגה, תרגול אשטנגה יוגה מתקדם, יוגה אנטומית.

5. בנוסף, אנו מציעים "יוגה אישית -Yoga 121"- שתי אופציות של מפגשים פרטניים:  שיעורי יוגה פרטניים להתאמה מושלמת של התרגול לאינדיבידואל וצרכיו, ושיעור יוגה תראפיה מבוסס נשימה – כמרכיב של רפואה משלימה דינאמית, פסיכו-גופנית להבנה של מרכיבים בריאותיים וטיפול עצמי בהם.

חשוב לזכור: אשטאנגה יוגה מתאימה לכולם, בכל גיל, רמת תרגול וצרכים גופניים.

קורסים לתרגול, לימוד והעמקה

מיועד למתרגלים ותיקים וחדשים כאחד

3

תרגול מלא של "הסדרה העיקרית" (ראשונה)

מיקום: עם הגיענו לישראל יפורסם המיקום ותיערך הרשמה מראש.

השיעור נלמד בסגנון "ספירת וינייאבה מלאה" , ועוסק בטכניקת אשטנגה אנטומית מתקדמת, אסאנות נגזרות נוספות, שיעור נפלא לסיום שבוע לקראת מנוחת השבת. יועבר לסירוגין גם בסגנון "תרגול עצמי קבוצתי בסגנון מייסור" .  אלה הם שני הסגנונות המסורתיים של האשטנגה וינייאסה.

4

"תרגול מתקדם" (advanced)- מה זה?

זהו תרגול בו מושם דגש על תרגול ה"חומר" המוכר למתרגל האינדיבידואל, וגם על לימוד והבנה של "חומר" מתקדם יותר- גם גופנית, גם תיאורטית. שיעור מודרך, קבוצה קטנה.

מיקום: עם הגיענו לישראל יפורסם המיקום ותיערך הרשמה מראש.

5

תרגול "סדרה שנייה", ולימוד מתודי של "סדרה שלישית"

מיקום: עם הגיענו לישראל יפורסם המיקום ותיערך הרשמה מראש.

 שיעור מונחה, המכוון לתרגול ולימוד מתקדם של טכניקת אשטנגה אנטומית יחד עם  תרגול אינטנסיבי וחם. מיועד למתרגלי אשטנגה המנוסים בתרגול הסידרה העיקרית (ראשונה), המעוניינים לחקור את יכולותיהם הפיזיים והמנטאליים. כולל תרגול פראנאיאמה מתקדמת, אסאנות נגזרות ונוספות ממקורות עתיקים ומודרניים, AAT טכניקת אשטנגה אנטומית, ומידע משלים מהטקסטים ותרבות היוגה.

אופן הלימוד

אופן הלימוד שלנו הוא מקצועי- אנו מלמדים את מרבית השיעורים והקורסים בצוות משותף, גלעד ומירי ביחד. זה מבטיח רמה גבוהה של תשומת לב, יחס אישי גם במסגרת קבוצתית מקצועית, והעברת מידע מקסימאלי.רמת התרגול היא בהתאם להגדרת הקורס.

יש קורסים המתאימים גם למתחילים. מי שחושש או אינו "מוצא את עצמו/ה" ברשימת הקורסים – אנא אל תתייאשו….
במקום להתייאש – שילחו מייל לקבלת הבהרות והנחיות.
כי זו המיומנות העיקרית שלנו: עבודה עם קהל מגוון- מבחינת הגיל, היכולת, המגדר – כדי ללמד יוגה ברמה גבוהה לכל מי שרוצה ללמוד.
הרי התרגול תמיד יהיה ברמה המתאימה למתרגל: אחרת, זו לא יוגה מבחינתנו.
אז מה היא יוגה? לדעתנו- זו שיטה גאונית למיצוי היכולות שלנו, שיטה למצויינות אנושית.
איך להשתמש ביכולות אלו? הטקסטים של היוגה מנחים אותנו להחלטה אישית בעניין.
ההחלטה הזו תתבסס על היכולות, ולא היכולות על ההחלטה.
שוב, הטקסטים של היוגה גורסים שההחלטה, שתהא מבוססת על המצויינות שהושגה- תהא "לכיוון הנכון".
אז, למה למהר?
בנוסף לרשימת הקורסים הקבוצתיים המתחילים בספטמבר, המופיעה בהמשך, למטה- אנו מציעים גם:

  • שיעורים אישיים אתנו- ד"ר גלעד ומירי חרובי
  • הרצאות בנושאי יוגה שונים בכנסים או מפגשים חברתיים
  • מפגשי תראפיה אישיים ובקבוצות קטנות, מבוססים על תרגול נשימתי וטכניקות BPVD
  • סדנאות סופ"ש קצרות או מורחבות (3 שעות למפגש, 1 עד 3 מפגשים לסופ"ש)
  • סדנאות יוגה ואימונים מרוכזים
  • ריטריטים של יוגה (סדנאות ונופשים בתנאי מגורים), בארץ ובחו"ל
  • הנחייה וליווי בלימודי יוגה גבוהים במסגרת של לימוד מקוון לתואר דוקטוראט, באוניברסיטת MBMU, בפאסדינה, ארה"ב (דרך הנציגות בישראל).