כתבה שפורסמה בידיעות אחרונות

פורסם בתאריך 27/3/10

מאת: רן בן-נון

באמצעות התמחותה ביוגה משקמת מירי חרובי יצאניות ואף מעניקה שיעורים עד הבית, חינם, לאוכלוסיות נזקקות

מול משכן היוגה של הזוג מירי וגלעד חרובי, ברחוב אחד העם בתל אביב, ממוקם הוסטל עירוני שמאכלס נשים המנסות להשתקם מעיסוק בזנות והתמכרות לסמים. אחת לשבוע הן מוזמנות לשיעור יוגה חינם אצל השכנים מעבר לכביש. "לאחד השיעורים האלה הצטרפה בחורה צעירה ויפה עם כישרון טוב מאוד ליוגה", אומרת מירי חרובי. "הצעתי לה להגיע לשיעורים הרגילים במשכן, בחינם כמובן, כדי שתוכל להתקדם, אם תרצה. היא קיבלה את העצה באהבה, והיום היוגה כבר שינתה את חיה ועזרה לה למצוא עבודה כמטפלת ולעזוב את העיר ואת העיסוק בזנות".

השיעורים המיוחדים האלה רחוקים מלהיות התרומה הבודדה לקהילה של מירי חרובי (56). לפני כ-15 שנים היא חשה שלגדל דורות של מורים ומתרגלי יוגה מסורים זה פשוט לא מספיק בשבילה, והחליטה שהתורה צריכה וחייבת להגיע גם לאנשים שלא יכולים לשלם עבורה.

פרויקט   YOGA TO GIVE   שיזמה הגיע עד היום לסוגים  רבים ומגוונים של  אוכלוסיות נזקקות: ילדים יתומים, פגועי מוח, ילדי מהגרים, עיוורים מבוגרים ואסירות בשיקום. לכולם ניתנת ההזדמנות לחוות על בסיס קבוע ועד הבית את השילוב המופלא של אימון הגוף, הנפש, הרוח, התודעה והנשמה שהיוגה מציעה למתרגליה.

"כל ההתנדבות הזאת באה ממקום אגואיסטי לחלוטין", מודה חרובי בישירות מאופיינת. "זה גורם לי להתגבר על הדיכאונות ועל מצבי הרוח שלי ולהוקיר את כל האנשים שעזרו לי במצוקה האישית שחוויתי, כשהתייתמתי ואיבדתי את אימי שבוע לפני שהגעתי לגיל בת מצווה. היום, כשאני רואה את האור בעיניים של המתרגלים מכל הסוגים והמינים בסוף השיעור, אין אושר גדול מזה".

מירי חרובי - ידיעות אחרונות